Kontakt   |
RSS
banner

> Podstrona-212-202

Hurtownia wentylacyjna Centrowent - odsysanie zanieczyszczeń

Odsysanie zanieczyszczeń Ramiona ssące — ERGO

ergo.jpg

Zastosowanie

     Ramiona ERGO stosowane są do odciągania bezpośrednio u źródła emisji pyłów i gazów spawalniczych, a także innych drobnych pyłów, nie dopuszczając do ich rozprzestrzeniania się w pomieszczeniu i wdychania przez ludzi. Ramiona występują w dwóch wersjach: wiszącej i stojącej. Ramie może pracować samodzielnie, z własnym wentylatorem lub w grupie odciągów miejscowych podłączonych do magistrali z wentylatorem centralnym.

Hurtownia wentylacyjna Centrowent Karta katalogowa - Ramię odciągowe ERGO.

Ramiona ssące — ERGO-MINI — kwasoodporne

ergomini.jpg              

Zastosowanie

    Kwasoodporne ramie ssące ERGO-MINI służy do usuwania zanieczyszczeń pyłowych i gazowych na stanowiskach pracy, gdzie występuje emisja niewielkich ilości zanieczyszczeń. Ramiona produkowane są w dwóch średnicach Ø ­60 i Ø 75. Samonastawne przeguby cierne i obrotowa głowica mocująca pozwalają na dowolne usytuowanie ramienia na stanowisku pracy. Elementy ramienia wykonano z materiałów kwasoodpornych (PCV, poliamid, stal nierdzewna). Ramiona stosowane są m.in. w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, elektronicznym, złotniczo-jubilerskim i mogą współpracować z odpowiednim wentylatorem wyciągowym obsługującym sieć, do której można podłączyć od kilku do kilkudziesięciu ramion. W przypadku konieczności filtracji powietrza z zanieczyszczeń pyłowo-gazowych zaleca się stosowanie pochłaniacza gazów z węglem aktywnym TENDER VAC.

Hurtownia wentylacyjna Centrowent Karta katalogowa - Kwasoodporne ramię ssące ERGO-MINI

Ramiona ssące — ERGO Ex

ergoex.jpg

Zastosowanie

     Ramiona ssące ERGO-L/Z…Ex służą do odsysania pyłów i gazów jakie powstają w wyniku prowadzenia procesów technologicznych, przy których istnieje zagrożenie wystąpienia atmosfery wybuchowej będącej wynikiem mieszaniny substancji palnych w postaci pyłów lub gazów z powietrzem. Ramiona ssące ERGO-L/Z-…Ex zostały sklasyfikowane jako urządzenia grupy II, kategorii 2, zagrożenia gazowego G i pyłowego D. Urządzenia zapewniają wysoki poziom zabezpieczenia, dlatego mogą być stosowane w strefach 1(G) lub 21(D). Dopuszczalna temperatura przetłaczanego powietrza wynosi +70°C.

Hurtownia wentylacyjna Centrowent Karta katalogowa - Ramię ssące ERGO Ex.


Ramiona ssące — ERGO Flex

Hurtownia wentylacyjna Centrowent             


Zastosowanie


     Ramiona te odciągają pyły i gazy spawalnicze, a także inne, drobne pyły bezpośrednio u źródła emisji, nie dopuszczając do ich rozprzestrzeniania się w pomieszczeniu i wdychania przez ludzi. Występują w wersji wiszącej albo stojącej. Ramie może pracować samodzielnie, z własnym wentylatorem lub w grupie odciągów miejscowych podłączonych do magistrali z wentylatorem centralnym.

Hurtownia wentylacyjna Centrowent Katalog - Ramię odciągowe ERGO FLEX.


Ramiona obrotowe — RO

Hurtownia wentylacyjna Centrowent


Zastosowanie

    Ramiona obrotowe zwiększają zasięg pracy przyłączonych do nich wiszących ramion odciągowych ERGO. W wersji podstawowej na końcu ramienia obrotowego montuje się ramie ssące ERGO. W wersji „łamanej” ramie ERGO mocuje się na końcu zestawu składającego się z dwóch ramion obrotowych.

Hurtownia wentylacyjna Centrowent Katalog - Ramię obrotowe zwiększające zasięg.


Ramiona ssące — ERGO/KOS-AL

Hurtownia wentylacyjna Centrowent


Zastosowanie

       Zestaw wyciagowy ERGO/KOS-AL służy do odciagania dymów spawalniczych na ruchomych stanowiskach pracy – przy spawaniu prostoliniowych elementów o długosci od kilku do kilkunastu metrów. Zestaw moze byc obsługiwany przez jeden lub dwa wentylatory w zalezosci od ilosci zastosowanych ramion ssacych ERGO (na jedno ramie ERGO przypada jeden wentylator).

Hurtownia wentylacyjna Centrowent Karta katalogowa - Zestaw wyciągowy - ERGO KOS /AL


Uniwersalnie stanowiska wyciągowe — UES

Hurtownia wentylacyjna Centrowent                    


Zastosowanie

     Stanowisko służy do wychwytywania i usuwania pyłów i gazów, które powstają podczas szlifowania ręczną szlifierką lub w czasie prac spawalniczo-ślusarskich. Może współpracować z wentylatorem wyciągowym lub z urządzeniem filtrowentylacyjnym.

Hurtownia wentylacyjna Centrowent Karta katalogowa - Uniwersalne stanowisko wyciągowe UES

W ofercie hurtowni wentylacyjnej Centrowent znajdą Państwo również szeroki wybór wentylatorów i klimatyzatorów, a także akcesoria niezbędne podczas montażu tych urządzeń. Zachęcamy do korzystania z naszych usług!

txtbtm