Kontakt   |
RSS
banner

> Strona-102

Klimatyzacja - Hurtownia Klimatyzacyjna i Wentylacyjna Wrocław

   W ofercie firmy Centrowent znajdą Państwo pełną gamę klimatyzatorów, w tym:

• klimatyzatory proste urządzenia kompaktowe (przenośne i okienne),
• urządzenia typu split ścienny wielokrotny i pojedynczy,
• klimatyzatory kasetonowe,
• klimatyzatory przypodłogowo-podstropowe,
• klimatyzatory kanałowe,
• klimatyzatory przeznaczone dla obiektów komercyjnych typu super multi VRF,

Oferujemy także bardziej zaawansowane technologie.

Dostępne u nas urządzenia pochodzą od czołowych producentów, takich jak: Airwell, Electrolux, Hisense, Fujitsu, LG, Panasonic, Toshiba, Samsung, Lennox, Acson, itp.

logo Airwell logo Electrolux Fujitsu logo
logo Panasonic logo LG logo Toshiba
Hurtownia wentylacyjna Centrowent logo Samsung Hurtownia wentylacyjna Centrowent


   Klimatyzacja daje możliwość pełnej kontroli nad parametrami powietrza. Pozwala to stworzyć w pomieszczeniach najkorzystniejszy dla ludzi mikroklimat a także zapewnić ważnym urządzeniom właściwe warunki pracy. Innymi słowy – klimatyzacja komfortu zapewnia nie tylko schładzanie pomieszczeń, ale przede wszystkim:

ZDROWIE i dobre samopoczucie wymagają odpowiednich warunków. Takowe najłatwiej utrzymać w klimatyzowanych pomieszczeniach. Pracując w pomieszczeniach o niewłaściwej temperaturze, wilgotności oraz źle wentylowanych, pracownicy stają się senni, znużeni i odczuwają bóle głowy. Przyczyną tego stanu jest niedotlenienie organizmu i dyskomfort termiczny. Nasze systemy wentylacyjne zapewniają taki klimat w pomieszczeniach przeznaczonych do przebywania ludzi, który w dużym stopniu odpowiada zaspokojeniu potrzeb wynikających z pojęcia komfortu cieplnego. Stworzenie odpowiedniego klimatu pomieszczeń bytowych zapewnia zdrowie i doskonałe samopoczucie!

WYDAJNOŚĆ PRACY – tempo i jakość pracy w znacznym stopniu zależą od warunków otoczenia, takich jak np. temperatura powietrza, poziom hałasu, czystość powietrza (w tym skład chemiczny) i wilgotność. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach o niekorzystnych parametrach obniża jakość i bezpieczeństwo pracy, a także przyczynia się do zmniejszenia odporności na choroby. Wszystkie te czynniki sprawiają, że w źle klimatyzowanych pomieszczeniach wydajność pracy drastycznie spada. Dlatego warto jest zapewnić odpowiednią klimatyzację czy wentylację stanowisk pracy. Przy projektowaniu systemu wentylacji lub klimatyzacji, musimy pamiętać, że istnieją określone wymogi sanitarne. My to wiemy, dlatego nasze systemy są wyjątkowo ciche i wydajne, dzięki czemu zapewniają najlepsze warunki pracy.

OSZCZĘDNOŚĆ PIENIĘDZY – dzięki instalacji takich rozwiązań, jak pompy ciepła (np. 4kW ciepła z 1kW energii el.) czy szeroko pojęty odzysk ciepła (oszczędność do 80% ciepła, które zwykle tracimy), możliwe jest znaczne ograniczenie kosztów tak ogrzewania, jak chłodzenia, czego nie da się osiągnąć za pomocą tradycyjnych, energochłonnych technologii. Dzięki dobrze zaprojektowanej i wykonanej instalacji klimatyzacyjnej, osiągniemy oczekiwane efekty mniejszym kosztem! Wykorzystanie najnowszej technologii i energooszczędnych urządzeń pomaga zmniejszyć zużycie energii oraz obniżyć wydatki na naprawy, a dodatkowo oszczędność czasu i nerwów.

BEZPIECZEŃSTWO ważnych systemów zależy w dużej mierze od spełnienia wymogów technicznych, które dotyczą np. temperatury pracy wymaganej przez producenta danego systemu. Oferowane przez nas urządzenia mają stabilne parametry oraz szeroki zakres pracy urządzeń. Ich praca zapewnia optymalne warunki w takich pomieszczeniach specjalnych, jak np. pomieszczenia serwerów czy ups’ów lub dla instalacji przygotowania „chłodu technologicznego”.

PRESTIŻ klimatyzowanego lokalu jest na pewno wyższy, jeśli zauważalne są jedynie efekty pracy nowoczesnych urządzeń bez niepotrzebnych szumów i zgrzytów. Wyjątkowo szeroka gama modeli wewnętrznych jednostek klimatyzacyjnych umożliwia wkomponowane ich w każde wnętrza.

Typy klimatyzatorów:

Biorąc pod uwagę budowę oraz zastosowanie, możemy podzielić urządzenia klimatyzacyjne na kilka zasadniczych grup:

    * KLIMATYZATORY OKIENNE klimatyzator okienny– to jedne z najtańszych urządzeń, przeznaczone są do montażu w otworach okiennych lub specjalnie przygotowanych otworach. Ważne jest, aby były one odpowiednio uszczelnione. Wszystkie elementy urządzenia są zamontowane w jednej obudowie. Wadą klimatyzatorów okiennych jest stosunkowo głośna praca. Wytwarzane przez nie schłodzone powietrze jest dystrybuowane w jedno miejsce.


     * KLIMATYZATORY POJEDYNCZE – typu SPLIT, jednostka wewnętrzna pracuje tu z jednym agregatem zewnętrznym. Wyróżniamy następujące wersje tych urządzeń: klimatyzatory ścienne, klimatyzatory podsufitowe, przypodłogowe i kasetonowe.

klimatyzator naścienny - 1 klimatyzator naścienny - 2 klimatyzator naścienny - 3
klimatyzator naścienny - 4 klimatyzator naścienny - 5 klimatyzator naścienny - 6


     * KLIMATYZATORY PRACUJĄCE w układzie typu DUO – w tych urządzeniach do jednego agregatu zewnętrznego podłączone są dwie jednostki wewnętrzne, posiadające wspólne sterowanie. W układach DUO można wykorzystać takie same jednostki wewnętrzne jak w układzie typu SPLIT. Dzięki zastosowaniu układu TWIN, znacznie zmniejszymy koszt związane z zakupem i montażem systemu klimatyzacji.


     * KLIMATYZATORY pracujące w układzie MULTI – (klimatyzatory multisplit) – pozwalają na podłączenie do jednego agregatu zewnętrznego, w zależności od modelu urządzeń, do pięciu jednostek wewnętrznych. Układy MULTI charakteryzuje oddzielna praca każdej z jednostek wewnętrznych, dzięki czemu można autonomicznie sterować poszczególnymi urządzeniami, co czyni układ bardzo praktycznym. Dodatkowym atutem jest możliwość etapowego montowania jednostek wewnętrznych do agregatu, niepogarszająca parametrów pracy całego systemu. Udogodnienie to pozwala dopasować tempo montażu do możliwości finansowych inwestora.


       * KLIMATYZATORY pracujące w układzie VRV to inteligentne systemy, które umożliwiają przekierowanie mocy w zależności od zaistniałych potrzeb. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w hotelach, dużych kompleksach biurowych etc.

       ZASADA DZIAŁANIA KLIMATYZACJI:
Zasada działania klimatyzatora jest podobna do działania lodówki, urządzenie odbiera z pomieszczeń ciepło i przekazuje je na zewnątrz. Klimatyzatory składają się z dwóch części – parownika i skraplacza. Parownik przekazuje chłód do pomieszczenia – analogiczną funkcję pełni w lodówce zamrażalnik. Skraplacz to element, który przekazuj na zewnątrz ciepło odebrane z pomieszczenia - w przypadku lodówki jest nim zazwyczaj czarna kratka z tyłu urządzenia. Należy pamiętać, że przepływając przez chłodne wnętrze klimatyzatora że ciepłe powietrze a właściwie zawarta w nim wilgoć wykrapla się - trzeba więc wziąć pod uwagę konieczność odprowadzenia skroplin.

Chłodzenie
o klimatyzacji1. Jednostka wewnętrzna.
Wentylator wywiewa gorące powietrze na wymiennik ciepła, przez który płynie zimny czynnik chłodniczy. Pochłania on ciepło z powietrza i wywiewa do pomieszczenia ochłodzone powietrze.
2. Miedziane rury.
Czynnik chłodniczy krąży w rurach między jednostkami i przenosi ciepło z jednostki wewnętrznej do zewnętrznej.
3. Jednostka zewnętrzna.
Poprzez sprężenie czynnik chłodniczy w stanie gazowym zostaje ogrzany i zwiększa się jego punkt wrzenia. W jednostce zewnętrznej ciepło uzyskane w wyniku sprężenia zostaje oddane do powietrza na zewnątrz za pomocą wentylatora, który wywiewa powietrze na wymiennik ciepła.
4. Czynnik chłodniczy.
Ciekły czynnik chłodniczy wraca do jednostki wewnętrznej.
5. Jednostka wewnętrzna.
W jednostce wewnętrznej czynnik chłodniczy jest rozprężany, co umożliwia mu pobranie ciepła z powietrza w pomieszczeniu.

Oferujemy Państwu szeroki zakres usług obejmujących: doradztwo techniczne, sprzedaż bezpośrednią, montaż oraz serwis. W naszej ofercie znajdą Państwo między innymi: klimatyzatory kanałowe, funkcjonalne klimatyzatory przenośne oraz klimatyzatory podsufitowe i ścienne.

    ----->> Wyślij zapytanie do naszej hurtowni klimatyzacyjnej <<----


   Gwarantujemy:

Hurtownia wentylacyjna Centrowent

- kompleksową obsługę,
- szybką realizację zamówienia,

- wysoką jakość oferowanego towaru,

- atrakcyjne ceny.

Zapraszamy do współpracy z wrocławską Hurtownią Klimatyzacji i Wentylacji Centrowent!

txtbtm