Centrale wentylacyjne - jakie są ich typy i czym się różnią między sobą?

Centrale wentylacyjne - jakie ich typy i czym się różnią między sobą?

Odsłony: 5

W każdym domu odpowiednio dobrana i sprawnie funkcjonująca centrala wentylacyjna to podstawa. Wpływa ona bowiem zarówno na sam stan budynku, jak i na zdrowie oraz kondycję jego mieszkańców.

Niesprawna wentylacja powoduje postępujące zawilgacanie się mieszkania lub domu, a w konsekwencji pogarszanie się samopoczucia domowników. Jakie zatem wyróżniamy rodzaje centrali wentylacyjnych i czym różnią się one między sobą?

Czytaj więcej
Wentylatory kanałowe i osiowe - charakterystyka typów

Wentylatory kanałowe i osiowe - charakterystyka typów

Odsłony: 15

Prawidłowo zainstalowana wentylacja w domu jest gwarantem naszego zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Jej zadaniem jest bowiem skuteczne odprowadzanie zanieczyszczonego powietrza wewnętrznego, w którym krąży para wodna oraz zarodników grzybów i pleśni, dzięki czemu powietrze jest dużo lepszej jakości. Wentylatory odpowiadają ponadto za odprowadzenie przykrych zapachów z kanalizacji.

Czytaj więcej
Na co zwrócić uwagę, aby wentylacja była skuteczna?

Na co zwrócić uwagę, aby wentylacja była skuteczna?

Odsłony: 26

Prawidłowo zainstalowana wentylacja w domu jest gwarantem naszego zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Odpowiada ona bowiem nie tylko za wymianę powietrza na świeże, lecz także za odprowadzenie przykrych zapachów z kanalizacji.

Podstawą będzie nie tylko zakupienie odpowiedniego systemu wentylacyjnego, dostosowanego w pełni do budynku, lecz przede wszystkim prawidłowo przeprowadzony jej montaż. O czym pamiętać, aby wentylacja była skuteczna dowiesz się, czytając nasz wpis.

Czytaj więcej