Centrale wentylacyjne - jakie są ich typy i czym się różnią między sobą?

Centrale wentylacyjne - jakie ich typy i czym się różnią między sobą?

Odsłony: 215

W każdym domu odpowiednio dobrana i sprawnie funkcjonująca centrala wentylacyjna to podstawa. Wpływa ona bowiem zarówno na sam stan budynku, jak i na zdrowie oraz kondycję jego mieszkańców.

Niesprawna wentylacja powoduje postępujące zawilgacanie się mieszkania lub domu, a w konsekwencji pogarszanie się samopoczucia domowników. Jakie zatem wyróżniamy rodzaje centrali wentylacyjnych i czym różnią się one między sobą?

Czytaj więcej
Wentylatory kanałowe i osiowe - charakterystyka typów

Wentylatory kanałowe i osiowe - charakterystyka typów

Odsłony: 107

Prawidłowo zainstalowana wentylacja w domu jest gwarantem naszego zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Jej zadaniem jest bowiem skuteczne odprowadzanie zanieczyszczonego powietrza wewnętrznego, w którym krąży para wodna oraz zarodników grzybów i pleśni, dzięki czemu powietrze jest dużo lepszej jakości. Wentylatory odpowiadają ponadto za odprowadzenie przykrych zapachów z kanalizacji.

Czytaj więcej
Na co zwrócić uwagę, aby wentylacja była skuteczna?

Na co zwrócić uwagę, aby wentylacja była skuteczna?

Odsłony: 111

Prawidłowo zainstalowana wentylacja w domu jest gwarantem naszego zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Odpowiada ona bowiem nie tylko za wymianę powietrza na świeże, lecz także za odprowadzenie przykrych zapachów z kanalizacji.

Podstawą będzie nie tylko zakupienie odpowiedniego systemu wentylacyjnego, dostosowanego w pełni do budynku, lecz przede wszystkim prawidłowo przeprowadzony jej montaż. O czym pamiętać, aby wentylacja była skuteczna dowiesz się, czytając nasz wpis.

Czytaj więcej
Z czego składa się system wentylacyjny?

Z czego składa się system wentylacyjny?

Odsłony: 123

W każdym domu i mieszkaniu podstawą komfortowego odpoczynku będzie zapewnienie w nim odpowiedniej ilości tlenu oraz świeżego powietrza. Posłuży temu właściwa wentylacja, wymuszająca obieg powietrza i jego właściwą cyrkulację.

Czytaj więcej
Rodzaje systemów klimatyzacyjnych – krótka charakterystyka

Rodzaje systemów klimatyzacyjnych krótka charakterystyka

Odsłony: 144

Najprostszym systemem klimatyzacyjnym dostępnym na rynku jest monoblok, gdzie wszystkie elementy konstrukcyjne urządzenia umieszczone są w jednej obudowie. W tego typu mechanizmie krąży czynnik chłodniczy, który pobiera ciepło z otoczenia i z wykorzystaniem skraplacza oddaje do pomieszczenia powietrze schłodzone. Jest to rozwiązanie najtańsze i najprostsze w montażu, mimo to nie najnowocześniejsze.

Czytaj więcej
Jaki klimatyzator wybrać - ścienny czy przenośny?

Jaki klimatyzator wybrać - ścienny czy przenośny?

Odsłony: 164

Urządzenia do klimatyzacji konstruowane są w różnych wariantach i konfiguracjach, po to aby konsument miał możliwość dostosowania w optymalny sposób systemu chłodzenia do charakteru pomieszczeń. Z tego powodu przed zakupem klimatyzatora, warto dokładnie zapoznać się z technologiami dostępnymi na rynku.

Czytaj więcej

SYSTEMY WENTYLACYJNE

Odsłony: 498

Profesjonalne doradztwo i szybkie dostawy

Firma Centrowent specjalizuje się głównie w kompletacji dostaw urządzeń i sieci. Pragniemy pomagać naszym dotychczasowym i przyszłym klientom poprzez fachowe doradztwo oraz profesjonalną, rzetelną obsługę. Robimy co w naszej mocy, by nasi klienci mogli cieszyć się dobrze działającą instalacją wentylacyjną.

Tworzenie systemów wentylacyjnych

Przy tworzeniu systemów wentylacyjnych dbamy o to, by składały się z komponentów najwyższej jakości. Dlatego bardzo starannie planujemy każdy element układu – począwszy od rodzaju kanałów wentylacyjnych, poprzez odpowiednie wentylatory czy tłumiki do wentylacji, a na kratkach wentylacyjnych kończąc.

Wszystkich ceniących najwyższą jakość w najlepszej cenie, zapraszamy do odwiedzenia naszej wrocławskiej siedziby i rozpoczęcia długiej, owocnej współpracy z firmą Centrowent.